2012. november 2., péntek

Hafiz: Szek ber an ademi...

Becsülendőbb az eb, mint az olyan ember,
Ki barátja keblén, szivén sebeket ver. 
Megérdemli e mondás, hogy hitre leljen,
S a szivekben mindörökre gyököt verjen. 
A mig magad tömöd drága falatokkal,
A hű kutya küszöbödön kivül koplal.
Bizony szégyen, hogy csak ebet látunk hűnek,
S az emberek egymás ellen hadat üznek.

(Erődi Béla fordítása)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése